Decydując się na zakup klimatyzatora, trzeba pamiętać, że jest to wydatek na wiele lat – warto więc wybrać takie urządzenie, które bezproblemowo spełni nasze oczekiwania. Kupując klimatyzację marki Midea otrzymują Państwo wysoką jakość produktu oraz maksymalny komfort przy minimalnym zużyciu energii.

Aby wybrać najlepszy dla siebie klimatyzator, warto odpowiedzieć sobie na pytania:

[Przeznaczenie – Gdzie chcesz umieścić klimatyzację?]
Klimatyzator może być zamontowany w każdym pomieszczeniu, może być to układ pojedynczy   (1 jednostka wewnętrzna i 1 jednostka zewnętrza) bądź układ multi (wiele jednostek pojedynczych w kliku pomieszczeniach oraz jednostka zewnętrzna). Jednostka zewnętrzna może być zamontowana na balkonie (może być podwieszona), na tarasie, na tyłach budynku.

Upewnij się, czy w danym pomieszczeniu na pewno jest miejsce na montaż klimatyzatora. Jeśli masz wątpliwości dotyczące montażu, skonsultuj się z jednym z naszych Partnerów.

[Funkcjonalność klimatyzatora – Jakie zadanie ma spełniać klimatyzacja?]
Wszystkie klimatyzatory marki Midea nie tylko chłodzą, ale mają też funkcję grzania.  Jeśli opcja grzania jest bardzo ważna dla kupującego, warto pomyśleć o takim zestawie klimatyzacji, który zapewnia wydajne i cały czas energooszczędne grzanie nawet przy bardzo niskim temperaturach poniżej 0°C.

[Typ klimatyzacji – Określ preferowany wygląd i wymiary urządzenia.]
Zastanów się, jaki typ urządzenia Cię interesuje – ponieważ możesz zainstalować nie tylko jednostkę ścienną, ale także przypodłogową, podsufitową, kasetonową bądź kanałową. Dopasuj wymiary, wybierz preferowany design, kolor.

[Efektywność energetyczna – Ile prądu pobiera klimatyzator?]
Chcesz wiedzieć, jakie będą koszty utrzymania klimatyzatora? Przy każdym zestawie klimatyzacji Midea znajdziesz informacje o rocznym zużyciu energii. Ponadto zwróć uwagę na współczynniki  SEER/SCOP – im wyższe współczynniki, tym rachunki na energię  elektryczną będą niższe.

[Moc chłodnicza – Na co zwrócić uwagę przy doborze mocy chłodniczej klimatyzatora?]
Dobierając klimatyzację, należy określić jego wydajność. Do tego potrzebne są przede wszystkim wielkość i charakter pomieszczenia. Ponadto, przy doborze mocy chłodniczej powinniśmy brać pod uwagę takie czynniki jak: nasłonecznienie, lokalizację pomieszczenia, ilość urządzeń elektronicznych, ilość osób przebywających w pomieszczeniu.

[Głośność urządzenia – Jakiego poziom głośności emituje klimatyzacja?]
Dbając o komfort przy użytkowaniu klimatyzatora zwróć uwagę na  głośność pracy urządzenia – nie powinien przekraczać 50 dB.  

[Dodatkowe funkcje – Jakie inne cechy powinien spełniać idealny klimatyzator?]
Tak naprawdę każdy klimatyzator charakteryzuje się ciekawym rozwiązaniem technologicznym, które wpływa na zwiększenie komfortu w pomieszczeniu i komfort użytkowników. Przykłady:

  • zdalne sterowanie temperaturą pomieszczenia z dowolnego miejsca na świecie
  • inteligentny czujnik ruchu
  • specjalne filtry antyalergiczne
  • nawiew powietrza 3D
  • przeróżne możliwości programowania pracy urządzenia, zapisywania ustawień itp.

W dziale Produkty znajdą Państwo dokładne opisy urządzeń marki Midea. Aby dokonać właściwego doboru, warto też skorzystać z pomocy Konfiguratora.

 

PRAWDY I MITY

Klimatyzacja a zdrowie 
Panuje przekonanie, iż przez przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych powoduje częste przeziębienia oraz ma negatywny wpływ na zdrowie.

NIEPRAWDA: Prawidłowa konserwacja urządzeń klimatyzacyjnych oraz prawidłowe jej użytkowanie przyczynia się do poprawy zdrowia i samopoczucia, zapobiega niektórym schorzeniom, eliminuje kurz oraz alergeny do 80%.

Zużycie energii elektrycznej
Mówi się, że urządzenia klimatyzacyjne podczas swojej pracy pochłaniają duże ilości energii elektrycznej.

NIEPRAWDA: Wszystkie urządzenia klimatyzacyjne produkowane przez Midea spełniają wszelkie normy unijne i zużywają znacznie mniej prądu niż inne urządzenia na rynku. 

Klimatyzacja i jej oddziaływanie na środowisko naturalne
Doświadczenia naukowe wskazują, że syntetyczne substancje chemiczne stosowane w klimatyzacji przyczyniają się do niszczenia warstwy ozonowej

NIEPRAWDA: Midea produkuje możliwie najbardziej energooszczędne urządzenia, stosuje wyłącznie bezpieczny czynnik chłodniczy R410A, który nie zawiera chloru,  nie niszczy warstwy ozonowej oraz jest bezpieczny dla środowiska naturalnego.

Klimatyzacja i jej funkcjonalność
Klimatyzacja kojarzy się wyłącznie z chłodzeniem pomieszczeń i dlatego panuje przeświadczenie że jest to jej jedyna funkcja

NIEPRAWDA: Klimatyzacja marki Midea to również doskonałe źródło ciepła, dzięki czemu przez cały rok możemy się cieszyć stałą temperaturą w pomieszczeniu, oprócz tego oczyszcza, nawilża oraz reguluje przepływ powietrza.

Klimatyzacja a hałas
Wiele ludzi nie decyduje się na zakup klimatyzacji ze względu na opinie, ze emituje zbyt duży poziom hałasu i co za tym idzie jest uciążliwa przy dłuższym użytkowaniu.

NIEPRAWDA: Urządzenia klimatyzacyjne Midea są tak ciche dlatego zapewniają nam komfortowe warunki podczas pracy i można je montować nawet w sypialni.