Grupa Midea powstała 1968 roku w Chinach i obecnie należy do  najszybciej rozwijających się światowych marek z branży HVAC. 40 lat doświadczenia doprowadziły firmę Midea do osiągnięcia całkowitego obrotu na poziomie 18,7 mld USD w 2013 r. - co stanowi 19% wzrost obrotu z 2012. Prężny rozwój firmy sprawił, iż w obecnej chwili Grupa Midea zatrudnia blisko 150 000 pracowników w Chinach i na całym świecie.

 

Midea wierzy w tworzenie wartości poprzez szybkie reagowanie na potrzeby rynku, opłacalne działania i satysfakcję konsumentów. W rezultacie, Midea buduje szeroką gamę produktów i ogromne moce produkcyjne, aby sprostać tym wymaganiom. Zintegrowany proces badawczy i produkcyjny Midea poprzez innowacyjne i bardzo wysokiej jakości urządzenia, wzbogaca styl życia odbiorców na całym świecie.

 

Obecnie Midea jest liderem  urządzeń domowych na chińskim rynku. Firma stale rozwija swoje bazy produkcyjne na całym świecie m.in.: Wietnamie, Białorusi, Egipcie, Brazylii, Argentynie i Indiach. Korporacja rozszerza też swoją sieć dystrybucji w wielu krajach, aby zaoferować wysokiej jakości usługi dla lokalnych konsumentów. Dlatego też od 2015 r. w Polsce powierzyła generalną dystrybucję marki Midea wiarygodnemu partnerowi – spółce Zymetric.