Czy wiesz że Chinach liczbom przypisuje się pozytywne lub negatywne znaczenie? Chińczycy mają bogatą tradycję kojarzenia pewnych słów z liczbami lub rzeczami na podstawie podobieństwa dźwięku.

1 - nowy początek, samotność.

2 – symbolizuje parę, a wszystko co podwójne jest pozytywne.

3 – jest korzystnym numerem, gdyż jego chińska nazwa brzmi podobnie do słowa „narodziny”

4 – najbardziej pechowa liczba, wymawia się ją podobnie jak „śmierć”. Jej zła sława jest znana w wielu krajach Azji.

5 – sytuacja piątki jest dość skomplikowana. Uznawana jest za liczbę pozytywną gdyż symbolizuje 5 elementów Feng Shui (woda, ogień, drzewo, ziemia, metal), ale może mieć również znaczenie negatywne, gdyż wymawia się ją podobnie do „nie”. I tak w połączeniu z trójką w liczbie 53 oznacza „nie żyć”, a obok pechowej 4 w liczbie 54 oznacza „nie umierać” więc jej działanie jest pozytywnie.

6 – szóstkę w mandaryńskim wymawia się podobnie do „płynny”, a w kantońskim do „błogosławieństwo”. Uważa się, że liczba ta przynosi szczęście w biznesie.

7- przynosi szczęście w relacjach międzyludzkich. Zarówno w kulturze zachodniej jak i chińskiej uważa się ją za liczbę pozytywną. W języku chińskim brzmi tak samo jak „powstawać”.

8 – najszczęśliwsza z liczb symbolizująca „niekończące się bogactwo”.

9 - jako najwyższa z cyfr była kojarzona z cesarzem, poza tym brzmi podobnie do „długowieczny”.  Jest postrzegana jako bardzo pomyślna liczba związana ze szczęściem i nieskończonością.