M-Thermal II już w Polsce!

M-Thermal II Generacji to lepsze parametry w mniejszych rozmiarach urządzeń. Ten zintegrowany system pompy ciepła powietrze/woda, pozwala na kompleksowe ogrzewanie lub chłodzenie pomieszczeń, a także przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

 

ZASADA DZIAŁANIA

Pompa ciepła to efektywny energetycznie system, który pochłania energię cieplną z otaczającego powietrza zewnętrznego na potrzeby centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dzięki systemowi M-Thermal II Generacji możesz nie tylko ogrzewać, ale też odwrócić ten proces i chłodzić pomieszczenia.

 

KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE

M-Thermal II Generacji poza tym, że pracuje na ekologicznym czynniku chłodniczym R32, wyróżnia się wysoką wydajnością (klasa efektywności energetycznej A+++; maksymalny pojedynczy punkt COP 5,20), szerszymi zakresami pracy dla temperatur zewnętrznych (dla chłodzenia -5~46oC; dla grzania -25~35oC oraz dla c.w.u. -25~43oC), jak i zasilenia wody, komunikacją BMS oraz możliwością pracy w kaskadzie (regulacja wydajności układu grzewczego składającego się z kilku systemów w zależności od zapotrzebowania cieplnego budynku). Ponadto urządzenie w nowej odsłonie ma mniejsze wymiary i wbudowany moduł WiFi (aplikacja MSmartLife na smartfon), co ułatwia sterowanie.

 

MONO I SPLIT

System występuje w dwóch wersjach – Mono i Split. Wersja Mono to jednostka monoblokowa, tj. urządzenie zewnętrzne z wbudowanym układem sprężarkowym oraz hydraulicznym. Wersja Split to komplet urządzeń, w którego skład wchodzi urządzenie zewnętrzne z wbudowanym układem sprężarkowym oraz jednostka wewnętrzna (Hydrobox z kompletnym modułem hydraulicznym).

 

DODATKOWA MOC GRZEWCZA

Wydajność grzewcza pomp ciepła maleje wraz ze spadkiem temperatury otoczenia. Aby zapewnić dodatkową moc grzewczą do użytku podczas bardzo niskich temperatur (gdy wydajność pompy ciepła może okazać się niewystarczająca) urządzenia Mono i Split wyposażone zostały w nagrzewnicę elektryczną służącą również jako rezerwa w przypadku awarii układu sprężarkowego pompy ciepła, ale też stanowi ochronę przeciwzamrożeniową zewnętrznej rury wodnej w zimie.

W standardzie sterownik przewodowy z menu w języku polskim.

 

>>> Karta katalogowa

 

Zobacz jak działa: