Najwyższa efektywność systemów VRF

System klimatyzacji V5X marki MIDEA

Midea V5X to system umożliwiający wydajne chłodzenie i ogrzewanie pomieszczeń. System pozwala na projektowanie rozległych układów klimatyzacyjnych, składających się nawet z 64 jednostek wewnętrznych, przy całkowitej długości rurociągów dochodzącej do 1000 m.

  • Seria V5X, dzięki modułowemu rozwiązaniu, oferuje agregaty klimatyzacyjne o łącznej wydajności od 25 do 246 kW. Ogromną zaletą tej serii jest fakt, że do wydajności 61,5 kW dostępne są agregaty jednomodułowe, co przekłada się na znaczną oszczędność przestrzeni w miejscu montażu. Kompaktowe wymiary i stosunkowo niska waga ułatwiają transport i instalację, redukując obciążenia stropów i konstrukcji.

[ Dzięki temu jedynie za pomocą wózka widłowego i windy towarowej można umieścić jednostki na dachu budynku. ]

 

  • Warto podkreślić, że jednostki systemu Midea V5X charakteryzują się jednymi z najwyższych na rynku sezonowymi współczynnikami efektywności energetycznej dla trybu chłodzenia ESEER, których wartości dochodzą do 8,25. W serii V5X zastosowano wyłącznie sprężarki typu scroll sterowane inwerterem prądu stałego. Rozwiązanie to pozwala na płynną regulację wydajności agregatu w zakresie 30÷100%, dzięki czemu przy częściowym obciążeniu układu (czyli w momencie, kiedy pracuje tylko część jednostek wewnętrznych), zużycie energii elektrycznej jest również znacznie zredukowane, co z kolei obniża koszty eksploatacji całego systemu.

[ Czerpiąc korzyści z zastosowania sprężarki inwerterowej, system może osiągnąć pełne obciążenie w krótkim czasie i skrócić tym samym czas nagrzewania i schładzania pomieszczenia, dla zapewnienia natychmiastowego komfortu. ]